Možno sme k vojne bližšie ako si myslíme...

Autor: Martin Šumanský | 21.3.2013 o 18:07 | (upravené 21.3.2013 o 20:43) Karma článku: 8,74 | Prečítané:  1235x

Tebe musí prášiť (v expresívnej forme) poviete si. Potom sa pravdepodobne v duchu opýtate: "k akej vojne sme blízko" ? No a ja odpovedám k tej skutočnej. Klasický vojenský konflikt, ktorý ale nezačne klasicky. Viete si predstaviť situáciu, že v 21. storočí sa Európa opäť premení na bojové pole? Ja nie. Ale napriek tomu si dovoľujem vysloviť môj názor.

To čo sa deje na Cypre v týchto dňoch je v skutočnosti zostup Nemecka na čele s kancelárkou Merkelovou z druhej ekonomickej a možno tretej mocenskej pozície na svete v prospech Ruska. Zlodejská Trojka ( ECB, MMF, EU) sa kruto prerátala, keď si myslela, že návrh na zdanenie vkladov občanov prejde v Cyperskom parlamente tak hladko, ako schvaľovanie eurovalu v našom komunistickom parlamente. Oni vážne neočákavali, že občania Cypru sa vzoprú, vyjdú do ulíc a vyvinú tlak na svoju vládu, aby tento maximálne zlodejský a všetku dôveru v banky rúcajúci zákon nepodpísala. Len tak na okraj, včera (20/03/2013) polícia vykonala prehliadku bytu pani Legardovej, súčasnej prezidentke MMF pre údajné podozrenie so sprenevery...Aspoň si môžeme utvoriť predstavu, čo za chamraď vládne svetovým financiám. A že chcú rabovať u obyčajných občanov pravdepodobne za to nemôžu. Majú to totiž v génoch.

Ruský rýchly postup na stratené pozície tkvie hlavne v dobrom manažovaní štátu dvojice Putin - Medvedev. Nemenej však aj kvôli rastúcim cenám ropy, ktorá všeobecne, s menšími výkyvmi bude už len drahšia. A Ruská Federácia logicky bohatšia, vplyvnejšia a silnejšia. Či sa nám to páči alebo nie, z EU viac peňazí odchádza ako prichádza. (Rozpočet Nemecka pre rok 2013 počíta so schodkom 17,1 mld eur.) Francúzov držia od pádu do totálnych sračiek iba prižmúrené oči ratingových agentúr. No a keďže tam taktiež vládnu komunisti z ich predstavami riešenia krízy (66% daň pre bohatých) tak nebude to dlho trvať a bude treba zachraňovať aj ich...Ak tento paškvil schvália, môžeme čakať prudký odliv kapitálu, zatváranie fabrík, prepúšťania a následné masové nepokoje. Socialistická Európa ako ju poznáme dnes, je drahý, neefektívny, po uši zadlžený podnik, v ktorom manažment spomína na staré dobré časy, no žiaľ v pracovnej dobe. Pokiaľ si nepodmaníme nejaku bohatú krajinu na strategické zdroje (ropa, plyn) ako naši Americkí bratia, tak sa z tej žbrndy nedostaneme. Vzdelanostná úroveň Európy tiež upadá. Naše armády cudzieho vojaka nezabili už dávno. Technika je, no bojová prax žiadna. Toto sú indikátory viac ako pravdepodobného pádu nášho kontinentu. A žiaden pád v histórii sa ešte neudial bez riadneho rachotu.

Pozrite sa na Áziu. Taký typický študent na univerzite v Indii vie toho viac o vašom okrese ako vy o celej jeho krajine. Pozrite sa aký rýchly ekonomický a vojenský vzostup tieto krajiny zaznamenali od skončenia 2. sv. vojny. A to nezahŕňam Čínu. No a s kým budú tieto krajiny ochotnejšie spolupracovať? So silným Ruskom alebo s vysušenou Európou? V nasledujúcich 15 - 20 rokoch sa ustália na svetovej scéne dve globálne finančné centrá. Rusko - Ázijské a Americké siahajúce od Argentíny až po Kanadu. A v jeden deň príde Vietnamský výrobca aút otvoriť novú fabriku do Francúzska kvôli lacnej pracovnej sile...

A keď sa tak stane, sociálne nepokoje v každej krajine EU budú tak rozsiahle, že prerastú do otvoreného vojenského konfliktu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?