Možno sme k vojne bližšie ako si myslíme...

Autor: Martin Šumanský | 21.3.2013 o 18:07 | (upravené 21.3.2013 o 20:43) Karma článku: 8,74 | Prečítané:  1244x

Tebe musí prášiť (v expresívnej forme) poviete si. Potom sa pravdepodobne v duchu opýtate: "k akej vojne sme blízko" ? No a ja odpovedám k tej skutočnej. Klasický vojenský konflikt, ktorý ale nezačne klasicky. Viete si predstaviť situáciu, že v 21. storočí sa Európa opäť premení na bojové pole? Ja nie. Ale napriek tomu si dovoľujem vysloviť môj názor.

To čo sa deje na Cypre v týchto dňoch je v skutočnosti zostup Nemecka na čele s kancelárkou Merkelovou z druhej ekonomickej a možno tretej mocenskej pozície na svete v prospech Ruska. Zlodejská Trojka ( ECB, MMF, EU) sa kruto prerátala, keď si myslela, že návrh na zdanenie vkladov občanov prejde v Cyperskom parlamente tak hladko, ako schvaľovanie eurovalu v našom komunistickom parlamente. Oni vážne neočákavali, že občania Cypru sa vzoprú, vyjdú do ulíc a vyvinú tlak na svoju vládu, aby tento maximálne zlodejský a všetku dôveru v banky rúcajúci zákon nepodpísala. Len tak na okraj, včera (20/03/2013) polícia vykonala prehliadku bytu pani Legardovej, súčasnej prezidentke MMF pre údajné podozrenie so sprenevery...Aspoň si môžeme utvoriť predstavu, čo za chamraď vládne svetovým financiám. A že chcú rabovať u obyčajných občanov pravdepodobne za to nemôžu. Majú to totiž v génoch.

Ruský rýchly postup na stratené pozície tkvie hlavne v dobrom manažovaní štátu dvojice Putin - Medvedev. Nemenej však aj kvôli rastúcim cenám ropy, ktorá všeobecne, s menšími výkyvmi bude už len drahšia. A Ruská Federácia logicky bohatšia, vplyvnejšia a silnejšia. Či sa nám to páči alebo nie, z EU viac peňazí odchádza ako prichádza. (Rozpočet Nemecka pre rok 2013 počíta so schodkom 17,1 mld eur.) Francúzov držia od pádu do totálnych sračiek iba prižmúrené oči ratingových agentúr. No a keďže tam taktiež vládnu komunisti z ich predstavami riešenia krízy (66% daň pre bohatých) tak nebude to dlho trvať a bude treba zachraňovať aj ich...Ak tento paškvil schvália, môžeme čakať prudký odliv kapitálu, zatváranie fabrík, prepúšťania a následné masové nepokoje. Socialistická Európa ako ju poznáme dnes, je drahý, neefektívny, po uši zadlžený podnik, v ktorom manažment spomína na staré dobré časy, no žiaľ v pracovnej dobe. Pokiaľ si nepodmaníme nejaku bohatú krajinu na strategické zdroje (ropa, plyn) ako naši Americkí bratia, tak sa z tej žbrndy nedostaneme. Vzdelanostná úroveň Európy tiež upadá. Naše armády cudzieho vojaka nezabili už dávno. Technika je, no bojová prax žiadna. Toto sú indikátory viac ako pravdepodobného pádu nášho kontinentu. A žiaden pád v histórii sa ešte neudial bez riadneho rachotu.

Pozrite sa na Áziu. Taký typický študent na univerzite v Indii vie toho viac o vašom okrese ako vy o celej jeho krajine. Pozrite sa aký rýchly ekonomický a vojenský vzostup tieto krajiny zaznamenali od skončenia 2. sv. vojny. A to nezahŕňam Čínu. No a s kým budú tieto krajiny ochotnejšie spolupracovať? So silným Ruskom alebo s vysušenou Európou? V nasledujúcich 15 - 20 rokoch sa ustália na svetovej scéne dve globálne finančné centrá. Rusko - Ázijské a Americké siahajúce od Argentíny až po Kanadu. A v jeden deň príde Vietnamský výrobca aút otvoriť novú fabriku do Francúzska kvôli lacnej pracovnej sile...

A keď sa tak stane, sociálne nepokoje v každej krajine EU budú tak rozsiahle, že prerastú do otvoreného vojenského konfliktu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?